Ekologia motorem rozwoju w budownictwie

braas_1

Obecnie dwa czynniki odgrywają szczególną rolę w rozwoju branży budowlanej – energooszczędność oraz idąca za nią ekologia. Inwestorzy z roku na rok przychylniejszym okiem patrzą na rozwiązania, które niegdyś mogły uchodzić za nieco egzotyczne.
O ile branża budowlana oswoiła się już z rozwiązaniami bazującymi na energii słonecznej, jak np. kolektory solarne i panele fotowoltaiczne, o tyle coraz częściej można spotkać się z pojęciami domu pasywnego, czy inteligentnego.
Pasywny, czyli jaki?

Innowacyjne rozwiązania, takie jak systemy izolacji, aerożele i inne nowinki technologiczne stosowane w budownictwie pozwalają na minimalizowanie utraty ciepła. Zbiór takich właściwości mających na celu minimalizowanie utraty energii, charakterystyczny jest dla domów określanych mianem pasywnych. Ograniczenie zużycia energii łączy się w sposób naturalny z trendem eko.
Najważniejsza świadomość
Utrata ciepła to jedno, przenikanie zaś wysokiej temperatury z zewnątrz do wewnątrz budynku, to drugie. Aby uczynić poddasze użytkowym przy jednoczesnym nierujnowaniu budżetu domowego rachunkami za klimatyzację wystarczy świadomie podejmować decyzję o materiale, jakim chcemy pokryć dach domu. Dachówki nagrzewają się wolniej niż blachodachówka, dzięki czemu klimatyzacja latem nie musi pracować na pełnych obrotach. Ponadto nowoczesne technologie, takie jak Protegon – stosowana w dachówce Tegalit marki BRAAS, potrafią dodatkowo sprawić, że temperatura na spodzie dachówki jest o 10 stopni Celsjusza niższa.
Nowe stare rozwiązania
Nowoczesna architektura stawia na beton – materiał znany już od starożytności, a jednocześnie trwały, o bardzo dobrych właściwościach akustycznych. Połączenie betonu z nowoczesnymi rozwiązaniami może dać świetny efekt. Przykładem są dachówki Bałtycka i Romańska BRAAS produkowane w technologii CISAR. Trójwarstwowa budowa zapewnia trzy najważniejsze cechy dachówki: trwałość, gładkość powierzchni oraz nienaganny wygląd.

–/  info http://www.ekspertbudowlany.pl/  /–

Posted on 3 lipca 2015 in Bez kategorii

Share the Story

About the Author

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to Top